Barış Kültürü Eğitimi Çalıştaylarına Çağrı

world-peace-please

Barış Kültürü Eğitimi Projesi, tüm yaş gruplarındaki çocuk ve gençleri bilinçlendirmek için çalıştaylar düzenliyor. Barış Kültürü Eğitimi kapsamında düzenlenecek olan çalıştaylara katılmak isteyen çocuk ve gençlerin ekteki katılım formunu doldurup en geç 29 Şubat 2016 tarihine kadar info@e4cp.org adresine göndermeleri rica olunur.

Çalıştaylar hakkında daha fazla bilgi almak için Facebook POST RI sayfasından veya  (0392) 227 6843 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.

Proje kapsamında düzenlenecek olan çalıştaylar, gençlerin Barış Kültürü ve şiddet içermeyen toplum anlayışlarını geliştirecek yeni bilgiler, bakış açıları ve yeni yetenekler edinmelerine yardımcı olma hedefini taşımaktadır. Çalıştaylar, gençlerin kendi yaşamlarında tecrübe ettikleri sosyal sorunları tartışabilecekleri, Barış Kültürü ve şiddet içermeyen bir dünya içinde yaşama hedefi doğrultusunda, bu sorunlara birlikte alternatif çözümler arayacakları güvenli bir atmosferde gerçekleşecek. Çalıştaylar kapsamında üzerinde durulacak konular arasında Sosyal Adalet, İnsan Hakları, Irkçılık ve Yabancı Düşmanlığı, Sürdürebilir Gelişme, İç Barış, şiddet içeren savaşlar ve sonuçları ile birlikte Kültürlerarası Diyalog ve Uzlaşma (reconciliation) yer alıyor.

Çalıştaylar, öğrencilerin okullardaki derslerinden geri kalmamaları için okul dışı saatlerde düzenlenecek. Çalıştayların sona ermesinin ardından, öğrencilere katılım sertifikası verilecektir. Sertifika töreninin ne zaman olacağı, çalıştayların sona ermesine yakın bir tarihte açıklanacaktır.

Seçme Süreci: Barış Kültürü Eğitimi proje ekibi, düzenlenecek olan çalıştaylara katılmak için seçilecek olan genç ve çocukların her yaş grubunun, bölgenin ve iki cinsiyetin eşit olarak temsil edilmesini arzu etmektedir. Çalıştaylara katılım için seçilecek olan öğrenciler 29 Şubat 2016 tarihinde bilgilendirilecektir.

Ulaşım Ücretleri: Çalıştaylara katılım için ulaşıma ihtiyaç duyan katılımcıların ihtiyaçları Barış Kültürü Eğitimi projesi tarafından karşılanacaktır. Ulaşım ile ilgili ayrıntılı bilgi, seçilme sürecinin ardından katılımcılara verilecektir.

Barış Kültürü Eğitimi ve çalışyatlar hakkında daha fazla bilgi almak için, lütfen POST RI facebook sayfası, postresearchinstitute@gmail.com veya  (0392) 227 6843 numaralı telefondan bize ulaşın..

 

                                                              Niyet Beyanı

 

İletişim Bilgileri:

 

İsim ve Soy isim: …………………………………………………………………………………………….

 

Katılımcının e-mail adresi: ………………………………………

 

Ebeveyn email adresi: …………………………………

 

Telefon numarası: ………………………………

 

Adres: …………………………………………………………………………….

 

Katılımcının Öğrenim gördüğü Okul:  …………………………………………………………………………………………….

 

Doğum tarihi: …………………………………   Yıl/Sınıf: ………………………………………..

 

Çalıştayların daha iyi organize edilebilmesi için lütfen aşağıdaki soruyu yanıtlayınız:

 

 

İngilizce Bilgisi:           Düşük                                     Orta                                        Çok İyi

 

Katılımcı çocuk veya gencin karşılaştığı herhangi bir sorun veya zorluk konusunda lütfen bizi bilgilendirin (Örnek: Hareketlilik, Öğrenim stili, finansal statüsü):

 

…………………………………………………………………………………………………………

Advertisements

About POST Research Institute

POST is a non-profit, non-political organization set up by a group of people to work for the cultural, social, and environmental betterment of Cyprus and established at 2002. Vision: To contribute towards achieving an alternative sustainable future, which comprises of an egalitarian Cypriot society, that recognizes the dignity of every living being. Mission: • On the basis of social equality/justice: o To contribute for creating an open dialogue on issues of peace education and reconciliation and working actively for the unification of the island. o To take action against gender discrimination based on one’s sexual orientation, gender identity and gender expression for achieving positive social transformation. o To advance, sensitize and advocate for a multicultural and diverse society in which all differences are recognized, understood and accepted. • To excel as an Institute in the execution of research and participatory action. • To strengthen research capacity in Cyprus. • To strive for ecological sustainability through the prevention of environmental degradation and destruction.
This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s